هایفوتراپی | هایفو | هایفوتراپی لاغری| هایفو گردن

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی صورت و بدن به معنای امواج متمرکز ماورای صوت با شدت بالا است که یک کاربرد درمانی امواج اولتراسوند می‌باشد کاربرد درمانی (سونوتراپی). این فناوری پزشکی در مراحل مختلف تحقیق و تولید برای درمان انواع گوناگونی از اختلالات پزشکی است.سازوکار این فناوری مشابه استفاده از ذره‌بین برای همگرایی نور در نقطه کانونی عدسی است.

امواج صوتی متمرکز با استفاده از یک عدسی صوتی در نقطه کانونی متمرکز می‌شوند و انرژی حاصل از اجتماع این پرتوها در نقطه هدف حرارت ایجاد می‌کند. هایفو معمولاً همراه با یک روش تصویربرداری پزشکی مانند سونوگرافی یا (ام آر آی) برای طرح و کنترل درمان انجام می‌شود.

استفاده از این روش برای انجام درمان‌های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ مطرح شد. هرچند بر روی روش درمانی هایفو پژوهش‌های بالینی گسترده‌ای انجام نشده است، چندین و چند پژوهش‌ کوچک‌تر نشان می‌دهند که این روش برای لیفت صورت و بهبود وضعیت چین و چروک ایمن و مؤثر است.

افرادی که این درمان را دریافت کرده‌اند بعد از چند ماه می‌توانند تاثیرات مثبت آن را مشاهده کنند؛ بدون این که در معرض خطرات و عوارض جانبی ناشی از جراحی‌های زیبایی و لیفتینگ قرار بگیرند.دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند.

انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد. وقتی سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. شاید به نظر برسد که این اتفاق در تضاد با اهداف ما یعنی بهبود کیفیت پوست صورت باشد، اما این گونه نیست. آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی به نام کلاژن می‌شود.

کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود.پس افزایش کلاژن باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و بدون چین و چروک داشته باشد. چون امواج پرانرژی فراصوت روی لایه‌ی خاصی از پوست متمرکز هستند، به لایه‌های بالایی و زیرین ناحیه‌ی مورد هدف، آسیبی وارد نمی‌شود. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم دست نخورده باقی می‌مانند.

ناحیه‌های قابل درمان با هایفوتراپی:

متداول‌ترین ناحیه‌های قابل درمان به روش هایفوتراپی عبارت است از:

✔هایفوتراپی ابرو و پیشانی

✔هایفوتراپی صورت

✔هایفوتراپی مو

✔هایفوتراپی چانه

✔هایفوتراپی گردن

✔هایفوتراپی گونه

✔بخش پایین صورت فک( خط فک و غبغب)

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت

هایفو و مکانیزم انجام آن:

در هایفوتراپی از امواج اولتراسوند(مافوق صوت) استفاده می شود، این امواج با کمک تکنولوژی بسیار پیشرفته (توسط وسایلی شبیه به عدسی که می توانند صوت را در نقطه ای کانونی مجتمع نماید) در نقطه ای از عمق دلخواه متمرکز و تابانده می شود که نتیجه آن ایجاد گرمای موضعی در نقاط و اعماقی دقیق از پوست و بافت زیرین می باشد و بقیه کار با همان توضیح قبلی تخریب کلاژن های قدیمی و بازسازی کلاژن جدید می باشد.این طول‌ موج، به‌همراه خود حرارت و انرژی معینی را به (اس ام ای اس) وارد نموده و در‌طی مراحل زیر، باعث جوانسازی و کشیــد‌گی و لیــفت پـوست می‌شود:

الف ـ جوانسازی پوست:

اگر تشعشعات ناشی‌ از اولتراسون بتوانند در عمق ۳ میلی‌متری پوست، یعنی در لایه‌ درم رتیکولر، حرارتی معادل ۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را ایجاد نمایند، این درجه از حرارت باعث بازیابی حیات یا نئوسنتز در تبدیل کلاژن‌ها و الاستین‌های کهنه و بی‌کیفیت و فاقد اثرات جوانسازی، به عناصری فعال در جوان‌ نمودن پوست می‌گردد.

روند این بازیابی حیات کلاژن‌ها و الاستین‌ها ، باعث کم عمق‌ شدن چین‌ و‌ چروک‌ های صورت و ایجاد طراوت و جوانی در پوست می‌گردد. روند جوانسازی و بهبودی در کلاژن سازی تا ۳ ماه بعد از پروسه هایفو ادامه می یابد.

ب‌ـ لیفتینگ صورت، گردن و غبغب:

معمولاً لایه‌ عضلانی ، همانگونه که اشاره گشت به‌ مثابه‌ی فونداسیون و پایه‌ ای که تمامی لایه‌های پوست روی آن قرار‌گرفته، در عمق5/4‌میلی‌متری پوست استقرار یافته است.امواج اولتراسونی که برای هدف قرار‌دادن (اس ام ای اس) تولید و به داخل پوست هدایت می‌شوند، در‌این عمق و در داخل لایه‌ (اس ام ای اس)، نقاط دایره‌ای متحدالمرکزی را به‌وجود می‌آورند که در مرکز این دایره حرارتی معادل‌۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را ایجاد می‌نمایند.

در‌این درجه حرارت، فعل و انفعالات پیچیده‌ای ، از‌جمله فیبریل‌های عضلانی اتفاق می‌افتد که درنهایت باعث ایجاد انقباض، سفتی و افزایش حجم عضلات صورت، گردن و دکولته‌ می‌گردد که حاصل آن بر‌طرف‌ شدن افتادگی، شلی و لاغری عضلات و جوانسازی چهره می‌باشد. پایداری این لیفتینگ بدون جراحی و غیرتهاجمی، نسبتاً طولانی بوده و قوام آن تا دو‌سال می‌باشد.

موارد استفاده از هایفو:

✔بالا کشیدن ابروها

✔رفع افتادگی پلک

✔رفع چین و چروک اطراف چشم

✔درمان تیرگی و سیاهی دور چشم

✔لیفت گونه ها

✔رفع خط خنده

✔از بین بردن خط اخم

✔رفع غبغب

✔لیفت صورت

✔لیفت گردن

✔لیفت پیشانی

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت


مزایا نسبت به سایر روش ها:

✔بلافاصله پس از هایفوتراپی صورت نتیجه لیفتینگ صورت مشاهده می‌شود.

✔پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست.

✔تهاجمی نیست.

✔غیرجراحی است.

✔کاملاً ایمن است.

لیفت ناشی از هایفو طبیعی است و نتیجه تحریک لایه‌های نگهدارنده ساختاری عمقی پوست است. واکنش بازسازی کننده و طبیعی در اثر این تحریک شروع می‌شود که به القاء رشد کلاژن جدید می‌انجامد. نتیجه نهایی لیفت و کشیده شدن صورت به مرور زمان است.

عوارض جانبی هایفوتراپی صورت و بدن:

1-ایجاد درد مزمن در ناحیه تحت درمان:

درد یکی از اولین عوارض استفاده از هایفوتراپی می‌باشد و می‌تواند برای مدتی زیباجویان را آزار دهد. این درد در اثر امواجی که به پوست بیمار تابانده می‌شوند ایجاد می‌گردد و می‌تواند برای مدتی طولانی ادامه یابد. با این حال، درد حاصل از این فرآیند زیبایی مدّتی بعد از پایان آن به اتمام می‌رسد و جزو عوارض جانبی شدید این تکنیک محسوب نمی‌گردد ولی در برخی از موارد مشاهده شده است که درد ایجاد شده سیر مزمن به خود گرفته است و برای مدت بیشتری موجب آزار بیمار شده است.

2-قرمزی پوست:

هایفوتراپی موجب تحریک سلول‌های موجود در لایه‌های مختلف پوست می‌شود و آسیب‌های ناچیزی را به این سلول‌ها وارد می‌نماید. قرمز شدن پوست نشانه‌ی تحریک بیش از حد این سلول‌ها در نظر می‌شود و می‌تواند موجب شروع التهاب در بافت پوست گردد.

سلول‌هایی که از این روش تحریک می‌شوند با ایجاد ترکیبات خاصّی موجب تجمّع سلول‌های سیستم ایمنی در بافت پوست می‌شوند و این فرآیند با نشانه‌هایی همچون قرمز شدن پوست بافت مورد نظر خود را آشکار می‌سازد. البته جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد زیرا این قرمزی بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین می‌رود و جزو عوارض کوتاه مدت هایفوتراپی محسوب می‌شود.

۳شروع التهاب و متورّم شدن پوست ناحیه مورد نظر:

تورم از دیگر عوارض هایفوتراپی می‌باشد و می‌تواند موجب کاهش تاثیر این روش شود. متورم شدن پوست یکی از نشانه‌های آسیب جدی به سلول‌های پوست می‌باشد و می‌تواند سیستم ایمنی افراد را به شدت تحریک نماید. پس از انجام این فرآیند زیبایی، جریان خون بافت مورد نظر به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد و آب میان بافتی بیشتری در آن ناحیه جمع می‌شود و این علائم خود را به شکل تورم نشان می‌دهند.

با این حال، جای نگرانی وجود ندارد زیرا این تورم معمولاً با کبودی پوست همراه نیست و پس از گذشت ۲۴ ساعت بطور کلّی از بین می‌رود. کبودی پوست صورت به دلیل استفاده‌ی بیش از حد از هایفوتراپی می‌باشد و به عنوان عدم تسلّط پزشک متخصص به این تکنیک زیبایی در نظر گرفته می‌شود.

4-بی حس شدن پوست:

بیشتر بی حسی‌های ایجاد شده پس از گذشت ۲ هفته و بدون نیاز به درمان‌های دارویی برطرف می‌شوند و نیازی به مداخله‌ی اضافی ندارند. هایفوتراپی یک تکنیک ظریف محسوب می‌شود و پزشک معالج باید از دقت بالایی برای پیاده‌سازی این تکنیک برخوردار باشد و مشاهده‌ی چنین علائمی نشان دهنده‌ی ضعف اطّلاعات پزشک متخصص در زمینه‌ی استفاده‌ی صحیح از این فرآیند می‌باشد.

5-هایپر پیگمنتیشن یا افزایش رنگ‌دانه‌های پوستی:

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت

مراقبت های بعد از هایفوتراپی:

✔مراقبت در برابر آفتاب:

بعد از هایفوتراپی باید تا چند هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید. معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که ۴ تا ۶ هفته بعد از جلسه‌ی درمانی زیر نور خورشید نروید و همچنین بهتر است همین توصیه را پیش از جلسه‌ی درمانی هم رعایت کنید. نور خورشید می‌تواند باعث افزایش احتمال بروز هایپر پیگمنتیشن یا تیره شدن رنگ پوست شود. به علاوه می‌تواند به پوست شما آسیب رسانده و موجب آفتاب سوختگی شود.

استفاده از کلاه و از آن مهم‌تر، کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. کرم‌های ضد آفتاب مقاوم به آب با (اس پی اف) بالاتر از ۳۰، بهترین انتخاب هستند. از کرم با کیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید تا پوست شما لک نشود. کرم‌های ضد آفتاب از پوست شما در برابر اشعه‌ی فرابنفش یا یو وی محافظت خواهد کرد.

یادتان باشد که دستگاه سولاریوم و دیگر دستگاه‌های مشابه که پوست بدن را برنزه می‌کنند، برای این کار از اشعه‌ی یو وی استفاده می‌کنند. یعنی اثرات مخرب سولاریوم دقیقاً مشابه قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است. پس آفتاب گرفتن و سولاریوم را به بعد از اتمام دوره‌ی درمانی واگذار کنید و پیش از انجامشان، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

✔نوشیدنی‌های کافئین‌دار و الکلی مصرف نکنید:

محدودیت مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار و نوشیدنی‌های الکلی در مورد روش‌های جوانسازی پوست با جراحی بسیار مهم‌تر است؛ اما در روش‌های غیرجراحی هم اهمیت زیادی دارد.

معمولاً توصیه می‌شود که حداقل تا ۲ روز بعد از هایفوتراپی از مصرف این مواد خودداری کنید؛ ولی هرچه بیشتر پرهیز کنید، احتمال موفقیت هایفوتراپی صورت نیز بیشتر می‌شود. الکل و کافئین باعث درگیر شدن کبد می‌شوند. در واقع کبد شما به جای این که بعد از هایفوتراپی به حذف سلول‌های چربی غیرفعال شده بپردازد، درگیر سم‌زدایی و دفع این مواد می‌شود.

✔پوست خود را نخارانید:

بعد از هایفوتراپی جداً از خاراندن و دستمالی کردن پوست پرهیز کنید. توجه داشته باشید که پوست شما بعد از جلسه‌ی درمانی اندکی حساس خواهد بود. خارش و کشیدن پوست می‌تواند باعث زخم شدن و کاهش اثرات درمانی شود. البته بسیار بعید است پوست شما بعد هایفوتراپی به خارش بیفتد.

✔آب بیشتری بنوشید:

هرچند که مصرف چای و قهوه تا مدتی بعد از هایفوتراپی ممنوع است، نوشیدن آب و دیگر مایعات سالم‌ مانند آب میوه و سبزیجات برای شما بسیار مفید خواهد بود. سعی کنید که تا حد امکان آب بنوشید.

اگر بدن و پوست شما آب کافی در اختیار داشته باشند، با سرعت بیشتری بهبود یافته و میزان ساخت کلاژن افزایش می‌یابد. به یاد داشته باشید که چای و قهوه به دلیل داشتن کافئین می‌توانند باعث کم آبی بدن شوند. پس تا مدتی به نوشیدن آب و آبمیوه بسنده کنید.

✔حمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه را فراموش کنید:

البته این توصیه به این معنی نیست که نباید حمام بروید یا با آب یخ دوش بگیرید. صرفاً از قرار گرفتن در معرض آب گرم پرهیز کنید و با آب خنک‌تری دوش بگیرید.

✔در هنگام شست و شوی صورت نیز از آب گرم استفاده نکنید.

✔کمپرس آب سرد استفاده نکنید:

بعد از هایفوتراپی از قرار دادن کمپرس‌های سرد و یخ روی محل‌های تحت درمان خودداری کنید. این موارد می‌توانند اندکی از اثرات مثبت هایفوتراپی بکاهند.

✔مسکن نخورید:

بعد از جلسه‌ی درمانی نیازی به مصرف مسکن‌ها نیست، چون خبری از درد نخواهد بود.

✔آرایش نکنید:

بلافاصله بعد از اتمام جلسه می‌توانید آرایش کنید. البته از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی که ممکن است باعث تحریک پوست شوند، خودداری کنید.وکس، اپیلاسیون، بند انداختن و موارد این چنینی از ۳ روز بعد از هایفوتراپی قابل انجام هستند.درمان‌های جوانسازی دیگر مانند لایه برداری از پوست، تزریق بوتاکس و تزریق ژل از یک هفته بعد از جلسه‌ی درمانی قابل انجام هستند.

لاغری با هایفو چیست؟

هایفوتراپی درمانی غیرتهاجمی برای لاغری موضعی صورت و بدن است که از اولتراسوند متمرکز با شدت بالا(هایفو)برای از بین بردن دائمی چربی‌هایی استفاده می‌کند که معمولاً در جلوی شکم و پهلوها انباشته می‌شوند. این روش غیرجراحی بیمار را از اندامی متناسب‌تر و لاغرتر برخوردار می‌سازد.

چگونه با هایفو لاغر می‌شویم؟

هایفوتراپی بر این اصل استوار است که اگر سلول در دمای بالاتر از 65 سانتی گراد در حدود یک ثانیه قرار گیرند، مرگ سلول حتمی است. گرمای اولتراسوند واکنش بافتی دوگانه‌ای را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند. از یک طرف سلول‌های چربی ناحیه مورد نظر برای همیشه از بین می‌رود و از طرف دیگر کلاژن پیرامون ناحیه درمان منقبض می‌شود و به این ترتیب از شل شدن بافت پس از درمان جلوگیری می‌شود.

ناحیه‌های قابل لاغر شدن با هایفو:

✔هایفوتراپی شکم

✔هایفوتراپی صورت

✔هایفوتراپی پهلوها

✔هایفوتراپی پشت بدن

✔هایفوتراپی ناحیه ران مانند سمت داخلی ران

✔هایفوتراپی باسن

✔هایفوتراپی بازوها

✔هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت 

طریقه هایفو لاغری:

متخصص ترانسدیوسر اولتراسوند را روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد و آن را تا زمان اتمام درمان حرکت می‌دهد. دستگاه هایفو پرتو متمرکزی از انرژی اولتراسوند با شدت بالا را به ناحیه چربی اضافی زیرپوستی می‌تاباند. اولتراسوند از پوست عبور می‌کند، سلول‌های چربی زیرپوستی را از بین می‌برد و زخمی حرارتی را در چربی ایجاد می‌کند. چربی به موازات بهبود یافتن زخم منقبض می‌شود.

نتایج هایفو لاغری پس از یک تا سه جلسه درمان مشخص می‌شود.هایفوتراپی درمان ساده‌ای است که در آن دستگاه دو یا سه بار، هر بار به مدت 15 تا 20 دقیقه، روی ناحیه درمان قرار داده می‌شود. کل درمان 45 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. واکنش بالینی معمولاً ظرف دو هفته بروز می‌یابد و در مدت 3ماه کامل می‌شود.

مرکز درمان و زیبایی نسخه (دکتر اسلیم) با ارائه تمامی این خدمات از بهترین و مجهز ترین مراکز پوست و زیبایی می باشد.

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

Call Now Button