بخش رژیم درمانی کلینیک نسخه خدمات زیر را به شما ارائه می دهد:

1.اصلاح الگوی زندگی و غذایی،آموزش تغذیه سالم

2.رژیم درمانی در خصوص چاقی،لاغری،افزایش و کاهش وزن موثر

3.تست بادی آنالیز و تعیین درصد عضله ،چربی،آب بدن و مینرال ها و در هر بخش بدن به صورت مجزا تعیین میزان عضله،چربی،تعیین (بی آم آی)دقیق و متابولیسم بدن شما

4.رژیم درمانی گروه های خاص  شامل:ورزشکاران،بارداری ،شیردهی،تعیین جنسیت،گیاهخواری،خام گیاه خواری،کتوژنیک،فستینگ

5.رژیم درمانی گروه های سنی مختلف:نوزادی،کودکی،نوجوانی،

جوانی،بزرگسالی،سالمندی

4521808
بخش رژیم درمانی و دمنوش های لاغری مرکز لاغری و زیبایی نسخه
رژیم غذایی و رژیم درمانی:

به علت افزایش روزافزون رشد چاقی در دنیا و گرایش افراد به داشتن وزن ایده ال ، رژیم لاغری های متعددی برای کاهش وزن ابداع شده اند که آنها توسط افراد متخصص و تعدادی از این رژیم ها برای اهداف درمانی نوشته شده اند در این مقاله سعی می کنیم در مورد اکثر رژیم ها که در سراسر دنیا جهت کاهش وزن استفاده میشود صحبت کنم.بررسی ها نشان داده اند که 85% افرادی که رژیم کاهش وزن می گیرند و وزن کم می کنند در مدت کمتر از یکسال بعد از قطع رژیم، نه تنها وزن از دست داده را به دست می آورند حتی بیشتر از وزن قبل از شروع رژیم می شوند.به تجربه دیده ام کسانی که رژیمهای خیلی سخت و نا معقول می گیرند در مدت کوتاهی وزن کم می کنند ولی علاوه براینکه سریع به وزن قبلی برمی گردند دچار عوارضی می شوند که بعضی از آنها غیر قابل جبران یا زمان طولانی برای جبران نیاز دارند.

رژیم کتوژنیک:

کتو یک رژیم کوتاه مدت برای کاهش وزن است که شامل کربوهیدرات کم و چربی بالا می ‏باشد. در این رژیم تقسیم کالری به این صورت شکل می ‏گیرد: 70%-75% چربی، 20%-25%پروتئین و 5%-10% کربوهیدرات.حتما با خود تعجب کردید که چگونه این حجم از چربی باعث لاغری می‏ شود. پاسخ اینجاست که در این روش بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات (گلوکز)، چربی (کتون) بیشتری می‏ سوزاند. هنگامی که کربوهیدرات بیشتری مصرف می‏ کنید بدن انسولین تولید می‏ کند. انسولین باعث می‏ شود سلول‏های چربی به جای انتقال به کبد و تولید انرژی در بدن ذخیره شوند. وقتی شما کربوهیدرات کمتری میل کنید سطح انسولین خون کاهش می ‏یابد و بدن وارد حالت کتوزیس می ‏شود. حالت کتوزیس باعث آزاد شدن آب داخل سلولی شده و چربی به عنوان سوخت بدن می ‏سوزد.رژیم کتوژنیک در واقع یک رژیم غذایی با مقدار کربوهیدرات حداقل و مقدار چربی زیاد است. در نتیجه نرسیدن کربوهیدرات از طریق رژیم غذایی، بدن شروع به مصرف چربی‌ها می‌کند و در نتیجه ترکیبات کتونی در بدن ساخته می‌شود و میزان آنها در خون افزایش می‌یابد. به این حالت کتوزیس یا کتوز گفته می‌شود.

6باور غلط در مسیر کاهش وزن>>>>>
رژیم‌های کم‌کربوهیدرات:

تا چند دهه، رژیم های کم کربوهیدرات، به‌ویژه به‌دلیل تأثیری که بر کاهش وزن می‌گذاشتند، بسیار محبوب بودند. چند نوع رژیم کم‌کربوهیدرات وجود دارد که در همهٔ آنها کربوهیدرات دریافتی به ۲۰ تا ۱۵۰ گرم در روز محدود می‌شود. هدف اصلی این رژیم‌ها، وادار کردن بدن به استفاده از چربی بیشتری به‌عنوان سوخت و استفاده نکردن از کربوهیدرات‌ها به‌عنوان منبع اصلی انرژی است.در رژیم‌های کم‌کربوهیدرات بر مصرف نامحدود پروتئین و چربی و کاهش شدید مصرف کربوهیدرات‌ها تأکید می‌شود. وقتی کربوهیدرات دریافتی بسیار اندک باشد، اسیدهای چرب به‌سمت خون حرکت می‌کنند و به کبد انتقال می‌یابند. بعضی از این اسیدهای چرب در کبد به کتون تبدیل می‌شوند. در نتیجه بدن می‌تواند در نبود کربوهیدرات‌ها از اسیدهای چرب و کتون‌ها به‌عنوان منبع اصلی انرژی استفاده کند.مطالعات فراوان نشان داده است که رژیم‌های کم‌کربوهیدرات تأثیر زیادی بر کاهش وزن دارند (به‌ویژه در افراد دچار اضافه‌وزن و چاقی). این رژیم‌ها در کاهش چربی شکمیِ خطرناک که اطراف اندام‌ها را احاطه می‌کند، بسیار مؤثر هستند. معمولا افرادی که از رژیم‌های غذایی بسیار کم‌کربوهیدرات استفاده می‌کنند، به وضعیتی می‌رسند که کتون‌زدگی یا کتوز نامیده می‌شود. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که کاهش وزن ناشی از رژیم های کتوژنیک بیش از دو برابرِ کاهش وزنی است که در رژیم‌های غذایی با چربی پایین و کالری محدودشده به دست می‌آید.

پکیج پروتکل دستگاه

رژیم مدیترانه ای:

رژیم مدیترانه‌ای مبتنی بر غذاهای سنتی است که در سال ۱۹۶۰ در کشورهایی مانند ایتالیا و یونان از آن استفاده می‌کردند. محققان خاطر نشان کردند که این افراد در مقایسه با آمریکایی‌ها بسیار سالم‌تر بودند. اکنون تحقیقات بی شماری نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند سبب کاهش وزن، جلوگیری از حمله قلبی، جلوگیری سکته‌های مغزی، پیشگیری از دیابت نوع ۲ و نیز جلوگیری از مرگ زودرس شود.این رژیم یکی از برنامه‌های غذایی سالم است که توسط دستورالعمل‌های رژیمی برای آمریکایی‌ها برای ارتقاء سطح سلامت و جلوگیری از بیماری‌های مزمن توصیه شده است.در این رژیم محدودیت و ممنوعیت غذایی کمی وجود دارد و با خوردن مداوم مواد غذایی مفید احساس گرسنگی نخواهیم کرد. به طور کلی سبک غذایی مدیترانه‌ای شامل سبک غذایی عادی و طبیعی برای افراد از کشورهایی است که در مرز دریای مدیترانه از جمله فرانسه، یونان، ایتالیا و اسپانیا قرار دارند.

حداقل ۱۶ کشور با دریای مدیترانه مرز دارند. رژیم‌های غذایی بین این کشورها و همچنین بین مناطق درون یک کشور متفاوت است. تفاوتهای زیادی در فرهنگ، پیشینه قومی، مذهب، اقتصاد و تولید محصولات کشاورزی منجر به رژیم‌های مختلف می‌شود. اما الگوی کلی رژیم غذایی مدیترانه آنها به یگدیگر شباهت بسیاری دارند.

این رژیم شامل ۸ نکته بنیادی درباره غذا است:

مصرف زیاد چربی‌های مفید بخصوص روغن زیتون. امروزه چربی‌های مفید دیگری مثل روغن کنجد، روغن سبوس برنج به جامعه معرفی شده است که گه گاه می‌تواند جایگزین روغن زیتون شود.

استفاده ی کم از انواع غلات مثل گندم، برنج و جو

مصرف زیاد میوه

مصرف زیاد سبزیجات

استفاده لبنیات بخصوص ماست و پنیر

استفاده کم از گوشت حیوانات و پرندگان به ویژه گوشت قرمز

مصرف متوسط تا زیاد ماهی‌های حاوی اسیدهای چرب و امگا

مصرف روزانه غلات و چربی‌های غذایی سالم

پکیج پروتکل درمان

رژیم دوران شیردهی:

تازه مادر شده‌اید پس احتمالا یکی از دغدغه‌های این روزهای شما، رژیم لاغری در دوران شیردهی است. برای دوران شیردهی نیاز به رژیم کامل و ویژه‌ای نیست. درواقع رژیم شما برای سلامتی و افزایش سطح انرژی خودتان مهم است و اثری بر شیردهی و نوزادتان ندارد.

بسیاری از زنان شیرده احساس گرسنگی شدیدی دارند که اتفاقی کاملاً طبیعی است. بدن مادر دائماً در حال کار برای تولید شیر مورد نیاز کودک است. خوردن وعده‌های غذایی کوچک و میان‌وعده‌های سالم که در دوران بارداری نیز آن را رعایت کردید، یک راه خوب برای رفع احساس گرسنگی و بالا نگه داشتن سطح انرژی است. همچنین گرچه زیاد لازم نیست در دوران شیردهی تغییرات زیادی در نوع غذاهای مصرفی و سالم همیشگی خود بدهید، اما مواردی نیز در مورد مواد غذایی مشکل‌ساز احتمالی در شیردهی نیز وجود دارد که بد نیست اگر دربارۀ آنها بدانید. حجم شیر مادر رابطه نزدیکی با مقدار و تعداد دفعات شیردهی دارد و تغذیه نوزاد با شیر مادر موجب تولید شیر بیشتر می ‌شود. به علاوه با شروع مصرف غذاهای کمکی و کاهش تعداد دفعات شیردهی، حجم شیر تولید شده کاهش پیدا می کند و نیاز مادر به مواد مغذی نیز کمتر می شود. رژیم غذایی متعادل و متنوع در دوران شیردهی بسیار اهمیت دارد. نیاز مادران شیرده تنها ۵۰۰ کیلوکالری بیشتر از دوران قبل از بارداری است. برای تامین این میزان کالری علاوه بر مصرف مواد غذایی مقوی مثل چربی‌ ها و پروتئین، از چربی ‌های ذخیره شده در بدن مادر در دوران بارداری نیز استفاده می‌ شود.

رژیم افراد دیابتی؟

با توجه به افزایش روز افزون بیماری دیابت پیشگیری از ابتلا به این بیماری اهمیت فراوانی دارد در ادامه ابتدا به انواع دیابت و عوارض آن و سپس چگونگی داشتن رژیم غذایی مناسب برای دیابت با استفاده از هرم راهنمای غذایی و با تأکید بر تغییر شیوه ی زندگی افراد سالم و مبتلا به دیابت به منظور پیشگیری و کنترل دیابت شرح داده میشود. مسلم است شناخت گروه های هرم راهنمای غذایی و واحدهای فهرست جانشینی طی آموزش های متوالی، برای افراد سالم و مبتلا به دیابت

ضروری است. یک رژیم غذایی دیابت باید متنوع و متعادل باشد که در این زمینه در کتب دینی ما نیز توصیه های زیادی در این مورد صورت گرفته است. با داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب میتوان از بروز بسیاری از بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت جلوگیری کرد و در صورت ابتلا به قند خون بالا میتوان با رژیم غذایی برای کاهش قند خون میزان قند خون را کاهش داد و بیماری را کنترل کرد.

تغذیه و رژیم درمانی در بیمار دیابتی از طریق ارزیابی وضع تغذیه، خصوصیات آنتروپومتریک و آزمایشگاهی، مطالعه و اطلاع از سوابق بیماری، به صورت تنظیم برنامه رژیم غذایی برای افراد دیابتی برحسب شرایط سنی، جنسی و وضعیت سلامت بیمار با هدف تأمین نیازهای تغذیه ای، کنترل قند خون و فاکتور های متابولیکی در محدوده ی طبیعی، دستیابی به وزن ایده آل و رسیدن به شرایط معمولی زندگی و حفظ آن انجام می گیرد

سعي كنيد برنامه غذايي خود را به طور منظم تنظيم كنيد. به نحوي كه هر روز در ساعات معيني غذا بخوريد.

روزانه بين 4 تا 5 وعده غذا بخوريد.

در هر وعده مقادير متناسبي از كربوهيدرات ها را مصرف كنيد تا دچار عوارض ناشي از نوسانات قندخون نشويد.

چربي دريافتي از طريق موادغذايي را محدود كنيد.

مصرف قندهاي ساده مانند شكر، شكر قرمز، عسل و شربت ذرت را محدود كنيد.

مصرف فيبر را تا ميزان 25 ميلي گرم به ازاي هر 1000 كيلوكالري دريافتي افزايش دهيد. جهت اطلاع از ميزان كالري موردنياز روزانه خود، با متخصص تغذيه مشورت نماييد. منابع غذايي فيبر عبارتند از : انواع ميوه و سبزي، حبوبات و غلات سبوس دار.

تلاش كنيد از محصولات بدون قند مانند نوشابه هاي بدون قند، ژله بدون قند و بيسكوئيت هاي بدون قند استفاده كنيد.

از ميوه هاي تازه و كلوچه هاي كم چربي و غلات به عنوان ميان وعده استفاده كنيد.

هر روز صبح، غلات پرفيبر را براي صبحانه انتخاب كرده و از مصرف غلات داراي مقادير زياد شكر خودداري كنيد.

به جاي آب ميوه از ميوه تازه استفاده كنيد.

از شيرهاي كم چربي استفاده كنيد.روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد.

برای مشاوره پوست و زیبایی با ما در ارتباط باشید

پیج اینستاگرام کلینیک پوست و زیبایی نسخه را دنبال کنید.
Call Now Button