بوتاکس خط پیشانی

خط پیشانی| بوتاکس خط پیشانی | تزریق بوتاکس خط پیشانی | تزریق بوتاکس خط اخم

علت ایجاد چین روی پیشانی چیست؟

علت ایجاد:

دلیل ایجاد چین روی پیشانی  برخلاف تصور عامه، عامل وراثت در این زمینه چندان موثر نیست و شایع ترین علت این چین ها انقباض های تکرارشونده عضلات صورت و پیشانی است. هر عاملی که باعث انقباض بیش از حد، مداوم و طولانی مدت عضلات صورت شود، می تواند روی پوست صورت چین ایجاد کند؛ خنده های بیش از حد، استرس و اضطراب و اخم و عصبانیت می توانند در ایجاد این چین ها در سنین 20 تا 50 سال نقش داشته باشند اما در سنین بالای 50 سال، دلیل چین و چروک های صورت، بیشتر پیر شدن پوست است.عده ای اعتقاد دارند برخی غذاها می تواند حالت خاصی را در سلول های پوست ایجاد کند و باعث بیشتر شدن چین های پیشانی شود.

دلایل ایجاد خط پیشانی:

✔افزایش سن:

کلاژن  یک پروتئین ساختاری اولیه است که مسئول سفت و منعطف نگه داشتن پوست شما است. هرچه پیرتر می شوید، سنتز کلاژن در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد و باعث می شود پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. شاید مهمترین عامل در ایجاد چین و چروک و خطوط ریز کاهش تولید کلاژن در اثر افزایش سن باشد که با گذشت سال ها آشکارتر و ماندگارتر می شوند.

✔آسیب ناشی از نور آفتاب:

هیچ عاملی به اندازه ی قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید نمی تواند پیری پوست را تسریع کند. تنها نکته ی مثبت در مورد آسیب پوستی ناشی از آفتاب این است که برخلاف اثر زمان و ژنتیک، می توانید آن را کنترل کنید. هنگامی که در ساحل هستید یا برای انجام کارهایتان از خانه بیرون می روید، محافظت در برابر آفتاب ضروری است.بیشتر در سایه قرار بگیرید و با لباس پوست خود را بپوشانید. با استفاده از ضد آفتاب هایی که طیف گسترده دارند، (اس پی اف) 30  یا بالاتر و ضد آب هستند از پوست خود محافظت کنید. شما باید هر روز برای تمام قسمت هایی از پوستتان که لباس آنها را نمی پوشاند از ضد آفتاب استفاده کنید.

✔سیگار کشیدن:

افرادی که سیگار می کشند به دلیل اثرات منفی نیکوتین، که یکی از اجزای اصلی توتون است، بیشتر در معرض پیری زودرس پوست هستند. نیکوتین باعث کوچک شدن رگهای خونی شده و خون رسانی به پوست را کاهش می دهد. در نتیجه، پوست شما اکسیژن و مواد مغذی کافی که از طریق خون منتقل می شود را دریافت نمی کند و آسیب ناشی از آن به صورت پیری زودرس پوست ظاهر می شود.قرار گرفتن در معرض سایر مواد شیمیایی موجود در دود سیگار با ایجاد اختلال در تولید کلاژن و الاستین، که دو ماده اساسی سازنده پوست هستند، آسیب را شدیدتر می کند. بنابراین، با هر بار قرار گرفتن در معرض دود سیگار، پوست انعطاف پذیری و جوانی ذاتی خود را از دست می دهد.

بوتاکس خط پیشانی

 

✔حرکات تکراری صورت:

چین خوردگی دائمی پیشانی طی سال ها و به دلیل حرکت های تکراری صورت و در اثر انقباض مکرر عضلات زیرین ایجاد می شود. چین و چروک هایی که به دلیل انقباض های مکرر عضلات زیرین متصل به آن روی پوست ایجاد می شوند، به چین و چروک های حرکتی معروف هستند. هنگامی که ماهیچه منقبض می شود، پوست روی آن چروک شده، و خطوط موج مانندی میان توده های عضلانی را شکل می گیرد. انقباض مکرر همان ماهیچه ها باعث بیشتر شدن این چین و چروک و ماندگاری خطوط حاصل می شود. چین و چروک های پیشانی عمدتاً به دلیل اخم کردن یا تنگ کردن چشم ها به وجود می آیند.

✔مصرف کم آب:

مصرف ناکافی آب باعث می شود پوست شما خشک و کدر شود. اگر پوست شما به اندازه آبرسانی  نشود، خشک، سفت ، کدر و پوسته پوسته می شود. هر چقدر پوست شما خشک تر باشد، بیشتر مستعد چروک شدن است.

✔رژیم غذایی ناسالم:

مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل طیف گسترده ای از مواد مغذی مناسب پوست را برای بدنتان تامین می کند. پوست شما مانند هر قسمت دیگری از بدن، برای حفظ سلامتی به مقدار مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی خاص نیاز دارد. اگر از طریق رژیم غذایی این نیازهای تغذیه ای را تأمین نکنید، کمبود آن روی پوست شما ظاهر می شود. پوستی که تغذیه ی مناسبی دریافت نمی کند، به شدت در معرض علائم پیری زودرس است.

✔حالت های نامناسب خواب:

اگر همیشه به پهلو یا شکم خود می خوابید، فشرده شدن مکرر صورت می تواند باعث ایجاد چین و چروک در چانه، گونه ها و پیشانی شود. به این چین و چروک های صورت “خطوط خواب” گفته می شود. از آن جا که پوست صورت شما به مدت چند ساعت در طول شب در بالشت فشرده می شود، جریان خون در پوستتان محدود شده و در نتیجه پوست ضعیف تر و مستعد چین و چروک بیشتر می گردد.

در افراد جوان، از آن جا که پوستشان به طور کلی از انعطاف بیشتری برخوردار است، حتی پس از فشردگی در تمام طول شب می تواند بلافاصله به حالت طبیعی خود برگردد. اما بزرگسالان سطح کلاژن و بافت الاستیک کمتری دارند و باید تا آنجا که ممکن است به پشت بخوابند. اگر عادت دارید به یک طرف بیشتر از طرف دیگر بخوابید، خطوط خواب تا حد زیادی در آن طرف خاص صورت ایجاد می شود.

✔استرس:

افرادی که مستعد استرس شدید هستند، یا به دلیل نتیجه ی اجتناب ناپذیر سبک زندگی پرتنش و یا عادت هایشان، با سرعت بیشتری پیر می شوند. هورمون استرس اولیه، که کورتیزول نامیده می شود،  دلیل عمده ی این اتفاق است. زیرا بیش از موارد دیگر به تخریب کلاژن در پوست شما مرتبط است.هرچه سطح استرس بیشتر باشد، تولید کورتیزول در بدن نیز بیشتر می شود. در طی یک دوره زمانی، افزایش سطح کورتیزول باعث می شود سلول های پوست شما نتوانند به طور طبیعی الاستین و کلاژن را مانند گذشته بازسازی کنند. علاوه بر این، پیدایش زودرس چین و چروک عمدتا به سبک زندگی ناسالم همراه با استرس مزمن نسبت داده می شود.

درمان خط پیشانی:

✔ماساژ با وازلین:

برای رفع چین و چروک پیشانی بعد از شستن صورتتان مخصوصا بعد از ظهر ها مقداری وازلین به پیشانی تان بمالید و تا زمانی که چربی آن را دیگر بر روی پوست تان احساس نکنید ماساژ دهید. خشک شدن پوست منجر به از دست دادن الاستین آن نیز می شود کم شدن الاستین باعث چین و چروک پیشانی می شود.ماساژ دادن پوست با وازلین در حالی که هنوز مرطوب است منجر به حفظ رطوبت پوست و خلاص شدن از چین و چروک ها می شود.

بوتاکس خط پیشانی

بوتاکس خط پیشانی

✔استفاده از کرم های موضعی حاوی رتینوئید:

معمولا کرم های ضد پیری حاوی رتینوئید هستند و از ایجاد چروک ها جلوگیری می کنند. علاوه بر این کرم های مرطوب کننده حاوی پپتید نیز می توانند مفید باشند.این کرم ها با کلاژن سازی در پوست به آن حجم داده و چین و چروک ها را پر می کنند. این کرم ها را به طور مستقیم بر روی پیشانی خود ماساژ دهید. دیگر درمان های موضعی مانند کرم های آلفا هیدروکسی اسید، آیدبنون، فاکتورهای رشد و ویتامین c نیز می توانند در بهبود و رفع چین و چروک پیشانی مفید باشند.

✔استفاده از چسب و پچ ضد پیری:

پچ های ضد پیری می توانند از پوست شما در هنگام خواب محافظت کنند. قبل از این که به تخت خواب بروید از این پچ ها استفاده کنید. حتما باید پچ تمام چین و چروک ها را در برگیرد و به مدت حداقل سه ساعت یا کل طول شب بر روی پوست تان بماند.با این کار پوست شما در طول شب ثابت می ماند و چین نمی خورد که این خود باعث می شود عمق چین و چروک ها بیشتر نشود.

✔ماساژ درمانی:

اگر در هنگام باز یا بسته کردن چشم هایتان به علت افتادگی پلک، عضلات پیشانیتان جابه جا می شود و در نتیجه چین و چروک ها نمایان می شوند حتما این ورزش ها را انجام دهید.دست خود را به شکل (سی) انگلیسی در آورید. انگشت اشاره بالای ابرو قرار گیرد و انگشت شست نیز کنار بینی قرار گرفته باشد.

انگشت های دست را به سمت بیرون و پایین بفرستید و سپس قفسه سینه خود را رها کنید و شانه های خود را به بیرون دهید.چشم های خود را به مدت ۵ ثانیه تا جایی که می توانید باز کنید اما با انگشت اشاره پیشانی و ابروی خود را ثابت نگه دارید تا چین نخورد.پنج بار چشم های خود را ریز کنید و سپس برای پنج ثانیه آن ها را ببندید تا استراحت کند.دو بار تمامی مراحل را تکرار کنید. روزی یک بار این کار را انجام دهید تا نتیجه آن را ببینید.

✔ روغن زیتون:

روغن زیتون روغن ماساژ عالی برای پوست شماست. این روغن منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است، مانند ویتامین ای، که با رادیکال های آزاد آسیب زننده پوست مبارزه می کند.ماساژ مرتب با روغن زیتون روی سطح پوست آسیب دیده باعث مرطوب شدن، تعمیر و حتی بازسازی سلول های پوست می شود. در صورتی که به عمق پوست نفوذ کند، برای مدت بیشتری از پوست محافظت کرده و آن را مرطوب نگه می دارد.

✔شنبلیله:

برگ شنبلیله، دانه و حتی روغن آن می تواند به عنوان پادزهر برای مشکلات پوستی مختلف، از جمله چین و چروک ها عمل کند. برگ های آن غنی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند که به راحتی توسط بدن جذب می شوند و استفاده از این دارو به طور مرتب به چین و چروک ها کمک می کنند.

✔آلوئه ورا:

گیاه آلوئه ورا حاوی اسید مالیک است که به بهبود چین و چروک پوست کمک می کند. به سادگی برگ های آلوئه ورا را از گیاه آن بریده و ژل آن را استخراج کنید. ژل تازه را بر روی پوست خود بمالید و آنرا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه نگه دارید و سپس آن را با آب گرم و مرطوب بشویید.

✔رازیانه:

اگر میخواهید چین و چروک پوستتان را از بین ببرید ، توصیه می کنیم از این گیاه استفاده کنید .مصرف رازیانه برای سلامت پوست و رفع چین و چروک پوست صورت مفید است و موجب شادابی و طراوت بخشیدن به چهره‌های خسته و گرفته می‌‌شود.تمام بخش‌های مختلف این گیاه یعنی دانه، برگ و ریشه آن خوراکی است. این گیاه دارویی، سموم بدن را پاک می‌کند، بیماری‌ التهاب دهان را از بین می‌برد. این گیاه پاک کننده و ضد عفونی کننده، حافظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کننده ی آن است همچنین آرامش بخش بوده و به رفع چین و چروک از پوست‌ های پیر کمک کرده و به چهره های خسته و گرفته شادابی می‌بخشد.

روش های درمان خط اخم در مطب:

برای درمان چین و چروک پیشانی و خط اخم درمان های خانگی و پزشکی مختلفی وجود دارد. در همه این روش ها ماده تزریقی جایگزین کلاژن از دست رفته ناحیه شده و دوباره به پوست حالت می دهد. درمان هایی که در مطب زیبایی تحت نظر پزشک باید انجام شوند عبارتند از:

بوتاکس خط پیشانی

فیلرهای پوستی | ژل تزریقی

لیفت ابرو

بوتاکس خط پیشانی

 

بوتاکس خط پیشانی:

بوتاکس خط پیشانی از طریق تزریق سم بوتولینوم می تواند خطوط اخم را درمان کند. سم بوتولینوم در واقع یک داروی تأیید شده توسط سازمان غذا و داروى آمریکا سازماناف دی ای است و شناخته شده ترین مارک آن بوتاکس  است.تزریق این ماده باعث شل شدن عضلات صورت مى شود و چروک هاى موجود را صاف مى کند، همچنین از عمیق تر شدن خطوط صورت جلوگیرى مى کند.

سم بوتولینوم یک پروتئین طبیعی است که اکثر پزشکان در انگلستان برای معالجه بیماری های پزشکی مانند میگرن مزمن از آن استفاده مى کنند و همچنین روشی محبوب و اثبات شده برای درمان خطوط اخم و صورت است.بوتاکس خط پیشانی، سم بوتولینوم اگر به طور صحیح توسط یک پزشک متخصص انجام شود، خطوط اخم به طور آشکار کاهش پیدا مى کنند و دیگر عضلات صورت همانند قبل مى توانند حرکات نرمال خود را داشته باشند.معمولا حدود ۵ تا ٧ روز طول می کشد تا سم بوتولینوم خطوط اخم را درمان کند.بوتاکس خط پیشانی درمرکز پوست و زیبایى نسخه، پوست شما با حالتى کاملا طبیعى جوان سازى و شاداب شود.

فیلر خط پیشانی و ژل خط اخم:

استفاده از فیلر های پوستی یک روش درمانی ایمن و مقرون به صرفه است که می تواند ظاهرى جوان تر و شاداب تر به بیمار بدهد.نتیجه این کار فورا و بعد از یک فرایند درمانى ٣٠ دقیقه اى قابل مشاهده است.ژل های تزریقی مقل ژل پروفایلو ژوودرم و … می توانند خطوط ریز را صاف کنند، چین و چروک و سایر علائم پیری را از بین ببرند، و به طور همزمان ظاهر طبیعى فرد را با ظرافتى خاص حفظ کند.این ماده جایگزینى براى تامین کننده هاى طبیعى اسید هیالورونیک پوست است که تولید آنها با افزایش سن کاهش مى یابد.کاهش تولید این مواد باعث می شود پوست سفتى خود را از دست بدهد و خطوط و چین و چروک هاى ظریف ظاهر می شود و در نتیجه درخشش جوانی کم کم محو می شود.

اسید هیالورونیک چیست؟

پوست شما به طور طبیعی اسید هیالورونیک تولید می کند. اسید هیالورونیک ماده ای است که وظیفه تأمین کردن و حفظ رطوبت و مواد مغذی در سلول های پوستى را دارد.به مرور زمان و با افزایش سن، توانایی پوست در تولید اسید هیالورونیک کاهش می یابد.هنگامی که پرکننده های پوستی به خطوط ریز، چین و چروک ها و یا نواحی گود شده در صورت (خصوصا گودى هاى زیر چشم) تزریق می شوند، آنها جایگزین اسید هیالورونیک از دست رفته مى شوند.با این کار، بیمار دوباره ظاهری شاداب تر، طبیعی تر و جوان تر خواهد داشت.

درمان از تزریق بوتاکس خط اخم:

ژل اسید هیالورونیک (اچ ای) توسط پزشک متخصص زیبایى به صورت ماهرانه اى در مناطق هدف تزریق می شود. مناطقی که برای درمان مناسب هستند شامل گونه ها، لب ها، فرورفتگى چشم ها، دهان، چانه، گردن و دست ها است.براى رسیدن به برخی از این نتایج ممکن است به یک درمان ترکیبی نیاز باشد.به عنوان مثال، ممکن از پرکننده های پوستی را برای لیفت کردن و شکل دادن مجدد به صورت مورد استفاده قرار داد و از شل کننده های عضلانی برای از بین بردن چین و چروک ها و خطوط ریز و صاف کردن پوست صورت استفاده کرد.با این روش ترکیبى، پوست هم سفت مى شود، هم چروک ها از بین مى رود و هم تقویت مى شود.

لیفت ابرو چیست؟

سن شما هر چقدر هم که باشد، بهتر است قوس ابروى مناسبى داشته باشید، چرا که افتادگى پلک باعث مى شود صورت بیمار پیرتر به نظر برسد.بهترین راه حل این است که قوس طبیعى ابرو همیشه حفظ شود.استفاده از فیلر ها (ژل تزریقی) براى لیفت ابرو یکى از بهترین روش هاى زیبایى درمانى است که نیازى به جراحى نیز ندارد.افتادگى پلک باعث پدید آمدن چین و چروک هاى جدید نیز مى شود. با استفاده از اولتراپى به پلک بالا قوس طبیعى داده مى شود و چین و چروک هاى ریز نیز از بین مى رود.درمان لیفت ابرو با استفاده از چهار روش:

تزریق بوتاکس، لیفتینگ با نخ یا لیفت پوست صورت، تزریق ژل (فیلر های پوستی)و  سفت کردن و تقویت پوست صورت با استفاده از اولتراپى انجام مى شود.با افزایش سن، فرد دچار افتادگى ابرو مى شود. افتادگى ابرو به صورتى است که پلک بالا شل مى شود و در بالاى چشم یک پف افقى ایجاد مى شود.براى درمان افتادگى ابرو و رسیدن دوباره به یک چهره شاداب و جوان، چند گزینه درمانی وجود دارد.به لیفت ابرو، لیفت پیشانی یا لیفت صورت بدون نیاز به جراحى نیز گفته می شود و برای اصلاح خط اخم ، پوست های افتاده پیشانی، پلک های فوقانی و ابروها مورد استفاده قرار مى گیرد.

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

Call Now Button