خط اخم | تزریق بوتاکس خط اخم |تزریق بوتاکس پیشانی|تزریق بوتاکس صورت|

تزریق بوتاکس خط اخم

خط اخم:

به خطوط عمودی که بین دو ابروی شما وجود دارند، خط اخم گفته می‌شود و معمولا خط اخم با خطوطی که در بالای دو ابرو (در پیشانی) تشکیل می‌شود، اشتباه گرفته می‌شود. به خطوطی که در پیشانی ایجاد می‌شوند، چروک پیشانی یا خطوط پیشانی گفته می‌شود خط اخم بین دو ابرو می‌تواند در هر سنی ایجاد شود. برخی از افراد در اوایل دوره‌ی بیست سالگی متوجه تشکیل این خطوط می‌شوند.این موضوع برای خیلی از افراد شوکه کننده است چرا که آن‌ها تصور می‌کنند در سنین بسیار بالاتری می‌بایست منتظر دیدن این خطوط می‌بودند. برای پیشگیری و درمان خط اخم بین دو ابرو می‌توانید کارهای زیادی بکنید، از مصرف کرم‌ها و داروهای غیر تجویزی گرفته تا اقدامات کلینیکی تهاجمی‌تر.

مکانیزم تشکیل خط اخم بین دو ابرو چیست؟

مهم‌ترین علت ایجاد خط اخم دو ابرو، آسیب‌های ناشی از تابش نور آفتاب است. بعد از آن که پوست شما آسیب دید، عضلات صورتتان که با پوست شما در تعامل هستند خودشان را باحالت جدید پوست وفق می‌دهند و بدین ترتیب خط اخم بین دو ابرو به صورت دائمی روی پوست می‌مانند.

اشعه‌های آفتاب موجب از بین رفتن الاستین و کلاژن موجود در پوست شده و در نتیجه پوست را نازک می‌کند. با بروز این مشکل، پوست شما نمی‌تواند مانند قبل صاف و محکم باشد.یکی دیگر از دلایل ایجاد خط و خطوط اخم بین دو ابرو، روند طبیعی پیرشدن پوست است. با بالارفتن سن، لایه‌ی داخلی پوست، به نام درمیس، نازک می‌شود و تکثیر سلولی در آن کاهش می‌یابد و از طرف دیگرالاستین و بافت‌های زیر پوست شل می‌شوند و درنتیجه پوست، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. همچنین با بالا رفتن سن، پوست شما کمتر از قبل مرطوب خواهد بود. کشیدن سیگار باعث پیری سریع‌تر پوست و تشکیل چین و چروک‌های پوستی می‌شود.

تزریق بوتاکس خط اخم

دلایل ایجاد خط اخم در صورت:

از آنجایی که خط اخم در اثر گذر زمان اتفاق می افتد، با این وجود عوامل بسیار دیگری وجود دارد که می تواند باعث ایجاد این خطوط بر روی پیشانی شما شود. حتی در بسیاری از مواقع ممکن است که شما دارای سن کمی باشید ولی خطوط اخم را بر روی پوست خود مشاهده کنید.با این وجود می توانیم بگوییم که پیری تنها یکی از عواملی است که می تواند خط اخم را در افراد عمیق تر نشان دهد. در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم.

✔عصبانی شدن بیش از حد:

عصبانیت می تواند یکی از شایع ترین دلایل ایجاد خط اخم عنوان شود. با توجه به اینکه عضلات منقبض شونده در زیر پیشانی می توانند در اثر فعالیت زیاد این خطوط را ایجاد کنند، در اثر گذر زمان خط اخم می تواند به خطی دائمی در صورت شما تبدیل شود. این خطوط می توانند ظاهر شما را عصبانی نشان دهند. با توجه به کاهش خاصیت ارتجاعی بودن پوست، به مرور زمان این خطوط بر روی صورت شما ماندگار خواهد شد.

✔قرار گرفتن در معرض نور خورشید:

نور خورشید به عنوان عامل مهمی برای ایجاد خط اخم در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه قرارگیری در معرض نور شدید می تواند پوست را تحریک کند و علاوه بر اثرات مخرب دیگری که بر روی پوست باقی می گذارد باعث ایجاد خط اخم شود.

استفاده از عینک آفتابی می تواند واکنش طبیعی شما را در برابر نور کمتر کند. نور خورشید با توجه به اشعه ماوراء بنفش که دارد می توان کلاژن سازی در پوست و همچنین الاستین موجود در پوست را کاهش دهد و این امر می تواند در دراز مدت خط اخم را در پوست شما ایجاد کند.

✔ژنتیک:

از آنجایی که (دی ان ای) یا ژنتیک هر فرد با دیگری متفاوت است، به همین دلیل نوع پوستی که هر کسی دارا است نیز می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. برخی از پوست ها دارای ضخامت بیشتری هستند و با توجه به رنگ بندی که دارند از مقاومت بیشتری نسبت به پوست های دیگر برخوردار هستند. به همین دلیل پوست های نازک و حساس بیشتر مستعد ایجاد خطوط اخم بر روی خود هستند.

✔عادات بد در زندگی:

سیگار کشیدن و مصرف بیش از حد مشروبات یکی از دلایلی است که افراد را دچار پیری زودرس می کند. دودی که به واسطه ماده تنباکو وارد بدن می شود می تواند رگ های خونی شما را تنگ کند. این امر می تواند مانع رسیدن اکسیژن مورد نیاز به زیر پوست و بافت های عضلانی شود در نتیجه مواد مغذی مورد نیاز به پوست شما نمی رسد و ایجاد چین  چروک ها و خط اخم به مراتب بیشتر می شود.

درمان‌های طبیعی برای از بین بردن خط اخم:

۱–  داشتن یک زندگی سالم :

آیا اطمینان دارید که سبک زندگی سالمی دارید؟ آیا خوب غذا می‌خورید؟ به موقع و به اندازه می‌خوابید؟ آیا در انتهای روز احساس خستگی می‌کنید؟ آیا چیزهای کوچک در اطرافتان شما را ناراحت می‌کند؟

جواب این پرسش‌ها نشان‌دهنده این است که شما سبک زندگی مناسبی دارید یا خیر. به خصوص در اوایل ۴۰ سالگی باید تغییراتی در زندگی خود داده و با یک رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن سبک زندگی خود را بهبود بخشید. برای این کار سبزی و غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان را در رژیم غذایی خود قرار داده و روزانه حداقل یک ساعت ورزش و یا پیاده‌روی کنید. این کار را برای یک ماه انجام دهید تا شاهد تغییرات به وجود آمده روی چهره‌تان باشید.

۲ماساژ روغن زیتون:

اگر روی پیشانی چروک و خط دارید و می خواهید آن را از بین ببرید می توانید از روغن زیتون برای این کار استفاده کنید. برای این کار تنها چند قطره روغن زیتون کافیست. روغن زیتون را کمی گرم کرده و مناطق اطراف چروک ها را با حرکات از پایین به بالا به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید. برای نتایج بهتر نیز می‌توانید کمی روغن نارگیل به روغن زیتون خود اضافه کنید. مخلوط روغن زیتون و روغن نارگیل برای رطوبت‌رسانی به پوست‌های خشک اثر‌گذاری سریعی دارد.

3- ماساژ مرکبات:

مرکباتی مانند لیمو و پرتقال که حاوی ویتامین‌های ای  و سی هستند برای از بین بردن چین و چروک موثرند و پوست را نرم می‌کنند. هم‌چنین علاوه بر استفاده از پالپ این میوه‌ها، پوست آنها نیز فواید زیادی دارد. برای از بین بردن چروک می‌توان از ماسک مرکبات در مناطق مورد نظر استفاده کرد. همچنین ماسک این میوه‌ها در از بین بردن جوش‌های سر سیاه نیز موثرند.

۴ماساژ صورت:

ماساژ صورت در خانه که در آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده برای کمک به از بین بردن جوش‌های سر سیاه موثرند. توجه کنید که در هنگام ساخت ماسک می‌توانید از تمام موادی که برای آبرسانی به پوست مناسب هستند استفاده کنید. وقتی که ماسک را روی صورت گذاشتید، نباید عضله‌های آن را تکان دهید، زیرا با تکان دادن عضله‌ها و اجزا صورت به چروک‌های روی پیشانی می‌افزایید.

۵روغن بذر کتان:

استفاده از روغن بذر کتان بهترین نتایج را در از بین بردن چروک‌های روی پیشانی می‌دهد. تنها با استفاده مداوم از ۲ تا ۳ قاشق از این روغن و ماساژ آن روی پیشانی بعد از دو هفته شاهد نتایج بی‌نظیری خواهید بود. همچنین برای این کار می‌توانید از روغن کرچک که عملکرد آن مشابه روغن بذر کتان است نیز استفاده کنید.

۶ژل آلوئه‌ورا و سفیده تخم‌مرغ:

هم تخم‌مرغ و هم آلوئه‌ورا سرشار از ویتامین ای هستند که به آن ویتامین جوانی نیز گفته می‌شود. برای استفاده از این ماده برای از بین بردن چروک‌ها آنها را با هم مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را روی پیشانی بمالید. پس از ۱۵ دقیقه خمیر را با آب گرم از روی صورت شسته و شاهد نتایج آن باشید.

درمان خط اخم چگونه است؟

✔استفاده از کرم های تخصصی:

اگر پزشک متخصص شما تشخیص دهد درمان خط اخم شما با کرم های مخصوص امکان پذیر است، کرم ها و لوسیون های مخصوصی را که حاوی بتا یا آلفا هیدروکسی اسید هستند، برای شما تجویز می کند تا دوره ی درمان شما کامل شود.

میکرودرم آبریژن:

در این روش درمان خط اخم، پزشک متخصص زیبایی شما درمان را به صورت لایه برداری ملایم از سطح پوست انجام می دهد. با این روش درمان خط اخم سلول های مرده موجود در سطح پوست از پوست جدا می شوند و پوست تازه و سالم سطح صورت را می پوشاند. در این روش همچنین پوست صورت شما روشن تر می شود.

تزریق بوتاکس خط اخم :

تزریق بوتاکس خط اخم بهترین و شایع ترین روش برای درمان خط اخم می باشد. بوتولونیوم توکسین یا همان بوتاکس یک داروی مورد تایید سازمان بهداشت است که پزشک متخصص پوست و زیبایی برای رفع چین و چروک ها و درمان خط اخم استفاده می کند. تزریق بوتاکس خط اخم بازدهی سریعی دارد و نتیجه بعد از ۲ الی ۱۴ روز نمایان می شود.

تزریق ژل:

استفاده از ژل در منطقه بین دو ابرو و محل خط اخم بسیار موثر و نیازمند دقت زیادی است. یکی از دلایلی که تزریق ژل خط اخم را محبوب کرده است، ناتوانی دیگر روش ها مثل بوتاکس است.تزریق بوتاکس خط اخم در جلوگیری از ایجاد چین و چروک اهمیت و نقش پیشگیری دارد ولی در مورد چروک هایی که حتی بدون اخم قابل مشاهده است ناتوان است.

تزریق چربی(نانو چربی یا نانوفت):

تزریق چربی به خط اخم یکی از روش های ناشناخته و بسیار موثر در درمان خط اخم و پیشانی است. این روش طبیعی ترین و بهترین راه برای رفع این مشکل است و مزیت های فراوانی را برای فرد در پی دارد.برای رفع خط اخم با استفاده از تزریق چربی ،چربی مورد نیاز از بدن خود بیمار بدست می آید بهترین محل برای تامین چربی مورد نیاز (شکم باسن و ران )است.ماندگاری تزریق چربی به خط اخم در اکثر موارد دائمی است و به ندرت نیاز به انجام عمل ترمیمی دارد.

✔لیزر درمانی:

یکی دیگر از روش های درمان خط اخم لیزر درمانی می باشد. پزشک متخصص پوست با استفاده از لیزر (سی او2 )برای درمان اقدام می کند. لازم است بدانید لیزر درمانی درد و یا ناراحتی زیادی ایجاد نمی کند و همچنین نتایجی ماندگاری را نیز به دنبال دارد.

✔جراحی زیبایی، لیفت پیشانی:

برای افرادی که به دنبال یک درمان دائمی‌تر برای رفع خط اخم بین دو ابرو هستند، انجام جراحی لیفت ابرو احتمالا بهترین گزینه‌ی ممکن است. جراحی لیفت ابرو چین و چروک‌های ناحیه یک سوم بالایی صورت را از بین می‌برد (که ابرو‌ها و ناحیه بین ابرو نیز شامل آن می‌شود).

در لیفت پیشانی برش‌های ظریفی در بالای ابرو و قبل از خط رویش مو ایجاد می‌شود، سپس جراح از طریق این برش‌ها، چربی و بافت‌های اضافی را برمی‌دارد و عضلات را می‌کشد و جمع می‌کند. سپس جراح پوست صورت را می‌کشد و پوست اضافی را برمی‌دارد تا تمامی چروک‌های پوستی از بین بروند.

نتیجه‌ی این جراحی ابرو و پیشانی صافی است که هیچ خط در بین آن وجود ندارد و هیچ نشانه‌ای از پیری در آن پیدا نیست. یعد از آن که دوره‌ی ریکاوری بعد از جراحی طی شود، شخص حداقل ۱۰ سال جوانتر به نظر می‌آید و این نتایج در صورت داشتن سبک زندگی سالم، تا سالها ماندگاری خواهند داشت. برای اطلاع دقیق از هزینه لیفت ابرو می‌توانید با پزشک مشورت نمایید.

✔پی آر پی:

جوانسازی پوست بوسیله پی آر پی ( پلاسمای غنی شده از پلاکت ) ، نوعی درمان است که برای رفع چین و چروک پوست استفاده می شود.در این روش با استفاده از تزریق خون و پلاسمای غنی از پلاکت ها که حاوی فاکتورهای رشد هستند، سلول های بدن فعال و نوسازی می شوند.

تزریق بوتاکس خط اخم

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

Call Now Button