دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن که با نام های اولتراسوند کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می شود که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند ( 20 تا 40 کیلو هرتز) تولید می کند که .یکی از جدیدترین روش های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. دستگاه اولتراسونیک کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است.

دستگاه کویتیشن: دارای امواج اولتراسوند و آر اف (امواج رادیویی) است.
امواج اولتراسوند: ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

کویتیشن بهترین روش برای کانتورینگ و فرم دهی بدن است. دستگاه کویتیشن امواج اولتراسونیک  در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی در اطراف سلول های چربی ایجاد می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسونیک قرار میگیرند. سپس فوران شده و با دیوار سلول های چربی برخورد میکنند، در اثر این برخورد حباب ها پاره میشوند و سبب بیرون ریختن چربی ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می شود. پس از ترکیدن این حباب ها  بدن به طور طبیعی این اسیدهای چرب را با مجاری ادرار و سیستم لنفاوی خارج می کنند. این پروسه باعث لاغری با دستگاه کویتیشن می شود.این روش غیرتهاجمی و بدون درد برای هر دو گروه زن و مرد قابل استفاده است.

مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن:

عدم نیاز به جراحی و بی‌حسی

عدم ایجاد ناهمواری در بدن

بدون خونریزی یا تورم مسدود کنند

بدون عوارض جانبی قابل توجه

درمانی بدون درد، راحت، بدون آسیب‌های جانبی و بدون تاثیر ناخوشایند بر زندگی روزمره و روابط شغلی

درمانی ایمن، موثر، غیرتهاجمی و بدون نیاز به استراحت پس از عمل مناسب برای انواع پوست

 اهداف استفاده از دستگاه کویتیشن:

کاهش چین و چروک

فرم دهی و سفت شدن بدن

کاهش حجم بافت‌های چربی

رفع چربی‌های موضعی و سلولیت

بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی

بهبود و رفع افتادگی در بدن و صورت

کویتیشن برای درمان چه نواحی از بدن مناسب است؟

  برای ناحیه‌های دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم هستند مناسب است.برای مثال نواحی زیر با کویتیشن قابل درمان است:

 

شکم

پهلو

ران

باسن

صورت (غبغب و گونه‌ها)

بالای بازوها

کمر

پشت بدن

اطراف زانوها

مچ پاها

امواج دستگاه کویتیشن:

 امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

کویتیشن راهی برای از بین بردن سلولیت ها:

سلولیت به تجمع بد شکل چربی هایی گفته می شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. این چربی ها به همراه برخی مواد سمی در زیر پوست رسوب می کنند که این مشکل بیشتر در خانم ها رایج است.. سلولیت تنها در خانم هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند وجود ندارد ، بلکه زنان لاغر و یا آنهایی که از وزن ایده آلی برخوردارند نیز ممکن است سلولیت داشته باشند دستگاه کویتیشن با از بین بردن تجمع بافت چربی و گوله های چربی باعث شکسته شدن  آنها و صاف شدن پوست بدن می شود.

در چه شرایطی استفاده از دستگاه کویتیشن پیشنهاد نمی‌شود؟

شیردهی در زمان بارداری

انواع بیماری‌های قلبی

افراد دارای بیماری‌های خاص

افرادی که کبد چرب دارند

استفاده‌ی مداوم از انواع مسکن و آسپیرین و وجود هر نوع وسیله‌ ایمپلنت فلزی یا دستگاه ضربان ساز قلب (پیس میکر)

اگزما عفونت پوستی پستوریازیس کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و سندرم روده تحریک‌پذیر

افسردگی و سایر بیماری های روانی

تب بالا، سل، ایدز، هپاتیت، صرع، فتق شکمی، آسم، استئوپروز (پوکی استخوان)، فیبرومیالژی، سابقه لخته‌خون، مشکلات انعقادخون، آمبولی و ناهنجاری‌های فیزیکی

سن کمتر از 20 و بالاتر از 55

سطح کلسترول بالا (بالاتر از 300)، تری گلیسرید بالا یا فشارخون بالا

نحوه انجام جلسات کویتیشن :

عملکرد دستگاه کویتیشن به گونه ای است که ابتدا روی پوست از ژل اولتراسوند استفاده می شود تا بتواند کاملا فرکانس را به چربی های زیرجلدی انتقال دهد سپس هندپیس دستگاه بصورت دورانی روی ناحیه توسط اپراتور به حرکت درمی آید. این عمل در حدود 30 الی 40 دقیقه تکرار می شود.

مراقبت های بعد از انجام کویتیشن: 

باید توجه داشت که در این روش همانند سایر روش‌های لاغری، همزمان با استفاده از دستگاه، انجام ورزش‌های سبک و رژیم غذایی مطابق دستور پزشک معالج برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب و مورد قبول نیاز است و ترکیب کویتیشن با رژیم لاغری و ورزش نتایجی با ماندگاری بالا را به دست می‌دهد.

استفاده از کویتیشن بعد از عمل های ابدومینوپلاستی و یا لیپوماتیک:

گاهی دستگاه کویتیشن برای افرادی که عمل های ابدومینوپلاستی و یا لیپوماتیک انجام داده اند الزامی می باشد. زیرا می تواند برجستگی و چربی هایی که بعد از عمل باقی مانده است را کاملا از بین ببرد و نتیجه عمل را بهبود ببخشد.

عوارض کویتیشن:

لاغری با دستگاه کویتیشن به ندرت  با عوارضی همراه است، اما ممکن است در بعضی افراد معمولاً تحریک یا قرمزی ملایم پوست، احساس تشنگی ،کم شدن اشتها ،سر درد ملایمی که دلیل بروز آن احتمالاً به آزاد شدن سم از سلول‌های چربی مربوط می‌شودرخ دهد که پس از چند ساعت برطرف می‌شود.

هزینه درمان با دستگاه کویتیشن:

هزینه درمان برای دستگاه کویتیشن به موارد زیر بستگی دارد:

وسعت محل درمان

تعداد ناحیه‌های در نظر گرفته شده

تعداد جلسات لازم

آیا کویتیشن درد دارد؟

خیر، به هیچ وجه قرمزی ملایمی پس از درمان مشاهده می‌شود و بیمار حرارتی را در طول درمان حس می‌کند؛ اما کویتیشن کمترین دردی را به بیمار تحمیل نمی‌کند.

آیا بعد از کویتیشن نیاز به استراحت است؟

خیر،پس از اتمام عمل نیازی به استراحت نیست.

هر جلسه درمان با کویتیشن چقدر طول می کشد؟

بستگی به ناحیه مورد نظر دارد. به طور متوسط درمان با کویتیشن حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.

پیج اینستاگرام کلینیک پوست و زیبایی نسخه را دنبال کنید.

برای مشاوره پوست و زیبایی با ما در ارتباط باشید.

Call Now Button