ساکشن چربی | لیپوساکشن

ساکشن چربی | تزریق چربی به واژن | لیپوساکشن | جوانسازی واژن با تزریق چربی

ساکشن چربی (پیکرتراشی با لیپوساکشن):

بعضی از مواقع، چربی در قسمتهایی از بدن انباشته می شود و ظاهر ناخوشایندی به بدن انسان می دهد.قسمت های شایع بدن که چربی جمع می شود عبارتند از: شکم، پهلو، غبغب، ران، کمر، باسن، داخل زانو و . .ممکن است علی رغم ورزش و رژیم لاغری شکم و پهلو، این چربی ها از بین نرفته و باعث ایجاد سلولیت ،چربی های موضعی و عدم تناسب در بدن شود.

ساکشن  چربی چیست؟

 عمل ساکشن چربی یکی از راه های کوچک کردن شکم می باشد و هدف از آن خارج کردن چربی اضافه در محل مورد نظر جهت زیبایی میباشد.با عمل لیپوساکشن، لاغری شکم و پهلو می تواند ایجاد شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساکشن غبغب و ساکشن بازو میتوانید با شماره 02143682 تماس حاص بفرمایید.

پزشک جراحی  زیبایی شکم

تفاوت لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی:

لیپوساکشن چربی‌های شکم و ابدومینوپلاستی  هر دو راه‌های عالی برای بهبود زیبایی شکم هستند و باعث می‌شوند شکم صاف‌تر، متناسب‌تر و سفت‌تر به نظر برسد.اما علیرغم اینکه هر دو درمان ناحیه مشخصی را مورد هدف قرار می‌دهند، ولی روش عمل هر دو بسیار متفاوت هستند و مشکلات متفاوتی را نیز در بدن برطرف می‌کنند.

لیپوساکشن یک روش جراحی سریع و ایمن برای برداشتن نواحی ناخواسته یا سرسخت چربی بدن است که شکل کانتوری بیشتری ایجاد می‌کند.لیپوساکشن از ارتعاشات یا جت‌های آب با فشار بالا برای شکستن سلول‌های چربی، قبل از قرار دادن کانول در ناحیه درمان استفاده می‌کند. برای شل کردن و مکیدن چربی نیز در این روش از دستگاه وکیوم استفاده می‌شود. این عمل اغلب در بیمارانی که وزن ثابت، پوست انعطاف‌پذیر و عضلات شکمی سفت دارند، بهترین نتیجه را ارائه می‌دهد. اگرچه لیپوساکشن در خلاصی از رسوبات چربی شکم معجزه می‌کند، اما در درمان مشکلات مربوط به عضلات شکم یا پوست تاثیری ندارد.

درابدومینوپلاستی پوست اضافی، افتادگی و سفت شدن عضلات شکم نیز قابل درمان است. شلی بیش از حد پوست یک شکایت رایج پس از کاهش وزن قابل توجه است. چربی اضافی باعث کشیدگی پوست می‌شود و زمانی که چربی از طریق رژیم غذایی یا ورزش از بین می‌رود، پوست نمی‌تواند به حالت اولیه خود بازگردد. این مشکل با افزایش سن بدتر می‌شود زیرا تولید کلاژن بدن ما به سرعت کاهش می‌یابد، به این معنی که پوست خاصیت ارتجاعی جوانی خود را از دست می‌دهد و منجر به چین و چروک و افتادگی می‌شود. در افراد مسن، حتی مقدار کمی کاهش وزن می‌تواند پوست اضافی اطراف شکم را بیشتر نمایان کند. ابدومینوپلاستی به طور موثر ماهیچه‌های شکم را سفت می‌کند.

تزریق چربی به واژن

منظور از عنوان هایی همچون اولتراسونیک، لیپوساکشن و … چیست؟

هدف نهایی در جراحی ساکشن، تخلیه چربی اضافه از بدن است. برای این عمل دستگاه های متعددی استفاده می شود که اولتراسونیک و ویبریشن و … از جمله این دستگاه ها می باشند. این دستگاه های هر کدام عملکرد مخصوص به خود را داشته و مزایا و معایبی به همراه دارند.

مثلا زمانی که با دستگاه اولتراسونیک اقدام به لیپوساکشن می نمایید، باید سوراخ ورودی کانولا بزرگ باشد. که این مسئله منجر به آسیب بیشتر و ایجاد سوختگی خواهد شد. در کل انجام این عمل جراحی نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. استفاده از دستگاه های مختلف، تنها مسائل فرعی به حساب می آیند.

چه افرادی مناسب عمل ساکشن چربی هستند؟

بیمارانی که قصد لیپوساکشن دارند، بر اساس وزن و قد به چهار گروه دسته بندی می شوند. اولین دسته افرادی هستند که از وزن طبیعی برخوردار می باشند. دسته دوم دارای وزن زیاد هستند، دسته سوم چاق و دسته چهارم دارای چاقی شدید هستند.

تنها افرادی می توانند لیپوساکشن نمایند، که اضافه وزن انها کم میباشد و فقط جهت تغییرات موضعی و انتقال چربی به کلینیک تخصصی لاغری نسخه مراجعه کرده اند.

آیا وجود بیماری های زمینه ای برای انجام ساکشن محدودیتی ایجاد میکند؟

بیمار پیش از انجام عمل به پزشک جراحی زیبایی شکم مراجعه می کند. پزشک جراحی زیبایی شکم حاذق ازاو در خصوص سابقه بیماری اش سوال خواهد پرسید و این که چه داروهایی مصرف می کند. برخی از بیماری ها همچون فشار خون بالا، بیماری قند، بیماری های ریوی، و بیماری عروقی و قلبی، مانعی برای لیپوساکشن نیستند.

حتی مصرف داروهایی همچون کورتون نیز نمی تواند مانعی برای بیمار به وجود آورد. تنها این افراد باید پیش از جراحی زیر نظر پزشک جراحی زیبایی شکم قرار گیرند، تا خطری پس از جراحی آنها را تهدید نکند. اگر داروی ضد بارداری مصرف می کنید، باید سه هفته پیش از لیپوساکشن ان را قطع کنید. و دو هفته بعد از جراحی نیز مصرف نکنید. داروهایی همچون آسپرین، ویتامین E و .. را نیز باید ده روز قبل از عمل قطع کرده باشید.

لیپوساکشن

آیا عمل ساکشن نیاز به بیهوشی دارد؟

در بیشتر موارد این جراحی با بیهوشی موضعی انجام می شود. تمامی تیم در کنار بیمار هستند، تا علائم حیاتی او را کنترل کنند. در صورت نیاز نیز با مسکن و آرام بخش درد را از بیمار دور کنند. اگر جراحی به صورت وسیع صورت پذیرد یا بیمار خود درخواست کند، و یا لیپوساکشن با جراحی زیبایی شکم همراه باشد، در این حالت بیمار تحت بیهوشی کامل قرار خواهد گرفت.

آیابعد از عمل ساکشن نیاز به بستری شدن وجود دارد؟

باید بگوییم این سوال بستگی به میزان چربی هایی دارد که باید ساکشن شوند. معمولا حجم کمتر از ۵ لیتر را بعد از چند ساعت مرخص می کنند. اگر حجم بیشتر باشد یا فرد بیماری های دیگری داشته باشد، بهتر است شب را در بیمارستان بگذارند.

بعد از چه مدت از عمل ساکشن میتوان به زندگی عادی برگشت؟

بیمار به طور کلی بعد از ۴۸ ساعت استراحت می تواند تحرک را آغاز نموده و فعالیت های عادی و روزانه خود را بعد از ۵ تا ۷ روز آغاز کند. انجام ورزش پس از ۳ هفته از لیپوساکشن آن هم با حرکت های سبک. پس از ۶ هفته تورم کاهش یافته و فروکش می کند. کبودی نیز بین ۳ تا ۴ هفته طول می کشد و پس از آن از بین می رود. ممکن است در این مدت فرد بیمار احساس خشکی پوست، کاهش درد یا خارش داشته باشد.

لیپوساکشن

علت ها ی شلی لابیا ماژورها:

دلایل مختلفی باعث شلی و تغییر شکل ظاهری واژن می شود. برای مثال:

  • کاهش چربی لابیاها
  • فعالیت جنسی
  • عوامل ژنتیکی
  • افزایش سن

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن:

آیا می دانستید که تزریق چربی به واژن نه تنها سبب افزایش قوام واژن می شود، بلکه باعث می شود که سلول های واژن شروع به جوانسازی واژن نمایند. تزریق چربی به واژن نیاز به مدت زمان طولانی ندارد و شخص در کمتر از یک ساعت می تواند این تزریق چربی را انجام دهد و پس از آن تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد. نکته مثبتی که تزریق چربی به ناحیه تناسلی دارد، در کمترین زمان ممکن بدون هیچ درد و خونریزی است.

مراحل تزریق چربی به واژن:

جهت تزریق چربی به واژن، از چربی های استخراج شده از بدن خود فرد، استفاده می شود. جهت انجام جوانسازی واژن با تزریق چربی، ابتدا به میزان لازم از چربی های اضافی موجود در نواحی شکم، ران و یا پهلوها برداشت می شود. محل مورد نظر، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و چربی ها با استفاده از دستگاه ساکشن، از بدن خارج می شوند. چربی های استخراج شده با سرم های مخصوص شسته می شوند تا بافت های آسیب دیده و بدون اثر، از سلول های چربی جداسازی شوند. برای انجام این مرحله از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود.  سپس بهترین بافت سلولی چربی یا چربی نانو جهت تزریق آماده می شود.

در روش تزریق چربی به واژن، احتمال بروز واکنش های حساسیتی به صفر می رسد زیرا سلول های چربی از بدن خود فرد بوده و سلول های بدن در مقابل تزریق، واکنش نمی دهند. عوارض ناشی از تزریق چربی به واژن بسیار کمتر از روش بوده و ماندگاری نتیجه تزریق چربی بسیار بیشتر از روش تزریق ژل می باشد.

در مدت 2 الی 3 ماه اول بعد از تزریق چربی به واژن، حدود 30 درصد از حجم چربی تزریق شده به واژن، جذب بدن می شود. برخی از متخصصین زنان برای تزریق ژل به واژن رطرف شدن این مشکل راه حل های مختلفی را اعمال می کنند. برخی از متخصصان در هنگام تزریق اولیه مقدار بیشتری چربی را تزریق می کنند تا بعد از مرحله جذب چربی ها توسط بدن، شکل  واژن دچار تغییر نشود. برخی دیگر از متخصصین هم مقداری از چربی استخراج شده، را فریز می کنند تا بعد از گذشت 3 ماه از تزریق اولیه و جذب چربی توسط بدن، تزریق دوم انجام شود.

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

Call Now Button