از بین بردن خط خنده

تزریق خط لبخند | تزریق ژل خط لبخند |تزریق خط خنده|فیلر خط خنده | از بین بردن خط خنده

خط لبخند چیست؟

در حالت طبیعی، دو دندان پیشین مرکزی بالا باید کمی ‌بلندتر از دندان‌های پیشین کناری باشند تا به صاحب آن، ظاهری جوان ببخشند. این دندان‌ها هم‌ارتفاع دندان‌های نیش هستند.«خط لبخند» یک خط فرضی است که از لبه دندان‌های جلوی فک بالا می‌گذرد و با لبه فوقانی لب پایین موازی است .اگر این خط به سمت پایین انحنا داشته باشد، لبخند فرد حالت جوان پیدا می‌کند، ولی اگر صاف باشد، نشان‌دهنده سایش دندان‌ها و بالا رفتن سن است .

علت ایجاد خط خنده:

سالخوردگی، آفتاب‌ سوختگی و سیگار کشیدن از جمله مهم‌ترین عوامل دخیل در عمیق شدن خط خنده می‌باشند. اشعه‌ی فرابنفش (یو وی) خورشید رشته‌های کلاژن و الاستین پوست را تخریب می‌کند. این رشته‌ها از پوست حمایت کرده و آن را صاف نگه می‌دارند. سیگار کشیدن نیز سبب از بین رفتن این رشته‌ها می‌شود.

با افزایش سن، تجمع آسیب‌های پوستی سبب دائمی‌تر شدن خط خنده خواهد شد.سالخوردگی به تنهایی هم می‌تواند در ایجاد این خط دخیل باشد حتی بدون وجود آفتاب‌سوختگی و مصرف دخانیات. با افزایش سن، ساختار استخوان‌های گونه‌ی شما صاف شده و این باعث افتادگی پوست گونه‌ها می‌شود. علاوه بر این، فشار نیروی جاذبه در طی سال‌ها بر روی پوست و کاهش طبیعی کلاژن و الاستین خود یک دلیل قوی برای ایجاد چین‌وچروک، شل شدن پوست و ایجاد خط خنده می‌باشد.

افزایش یا کاهش شدید وزن نیز می‌تواند در ایجاد خط خنده دخیل باشد. کاهش وزن ممکن است سبب شل شدن پوست به‌خصوص در صورت و گردن شود. افزایش وزن نیز می‌تواند گونه‌ها را برجسته‌تر کرده و عمق خط خنده را افزایش دهد.خوابیدن به پهلو می‌تواند خط خنده شما را عمیق‌تر کند ولی نیازی نیست حتماً به پشت بخوابید. در صورتی‌که خط خنده تا این حد برای شما اهمیت دارند می‌توانید به پشت بخوابید ولی اهمیت خواب خوب در شب با داشتن پوست سالم برابر خواهد بود.

تزریق خط لبخند

 

انواع خط لبخند:

✔خطوط لبخند:برای اغلب ما خطوط خنده چیزی نیستند که از داشتن آن خوشحال باشیم. این خطوط هلالی‌شکل از دو طرف بینی تا دو طرف دهان کشیده می‌شوند و هر چه سن ما افزایش می‌یابد، عمق آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. این چروک‌ها می‌تواند باعث شود که حتی وقتی شما کاملاً شاداب و جوان باشید، چهره شما پیر، خسته و غمگین به نظر برسد.

✔خطوط عمودی لب‌ها در اطراف دهان:مسلماً شما دوست دارید که دیگران به لبخند شما توجه کنند، نه به چروک‌هایی که در اطراف دهان شما وجود دارد.

این خطوط ناخوشایندی که از قسمت بالای لب بالایی به صورت عمودی به طرف دهان امتداد پیدا کرده‌اند، خط لب عمودی یا خطوط پریورال نامیده می‌شوند. خط لب‌های عمودی هنگامی به وجود می‌آیند که حجم بافت پوست در اطراف دهان به ویژه در اطراف ناحیه لبخند، کاهش پیدا می‌کند. از آنجا که این خطوط معمولاً خیلی باریک و کم‌عمق هستند، بنابراین درمان خط لبخند غالباً کار بسیار دشواری است.

✔گوشه‌های دهان:گوشه‌های دهان معمولاً تحت عنوان پیوستگاه گوشه لب‌ها نیز نامیده می‌شود. پیر شدن پوست می‌تواند باعث از دست رفتن حجم بافت آن در این قسمت‌ها شود و در نتیجه ظاهر ناخوشایندی در اطراف دهان ایجاد کند که موجب می‌شود شما همیشه غمگین به نظر برسید. علاوه بر آن، از دست رفتن بافت پوست در این ناحیه غالباً باعث به وجود آمدن یا عمیق‌تر شدن خطوط ماریونت که از قبل وجود داشته است، نیز می‌شود و نیاز به درمان خط لبخند می‌باشد .

✔خطوط ماریونت :خطوط ماریونت، خط‌هایی هستند که از گوشه دهان به طرف پایین امتداد پیدا می‌کنند و باعث می‌شود حتی وقتی که شما اخم نکرده‌اید، چهره شما عبوس و غمگین به نظر برسد. هر چقدر سن ما بیشتر می‌شود و حجم بیشتری از بافت پوست صورت از دست می‌رود، خط لبخند هم عمیق‌تر شده و به خطوط هلالی‌شکل عمیقی تبدیل می‌شوند. ژل‌های بلوترو نه تنها این خطوط را به شکل رضایت‌بخشی  پر می‌کند، بلکه باعث ایجاد حالتی نرم و طبیعی در پوست شما می‌شود و نتایج منحصربه‌فردی برای شما به ارمغان می‌آورد.

پیشگیری از ایجاد خط خنده:

برخی از عواملی را که موجب خط خنده می‌شوند می‌توانید در زمان جوانی با پیروی از سبک زندگی سالم از میان بردارید. به طور مثال می‌توانید برای پیشگیری از چروک شدن پوست ناشی از صدمات نور خورشید، ضدآفتاب بزنید.چه در حال حاضر روی صورت‌تان خط خنده دارید و چه هنوز به آن گرفتار نشده‌اید، پوست‌تان را پرآب نگه دارید.

هر روز آب فراوان بنوشید و از نوشیدن بیش از حد قهوه یا نوشیدنی‌های الکلی که باعث تکرر ادرار می‌شوند، پرهیز کنید.صورت‌تان را روزی یک تا دو بار بشویید و پس از آن با توجه به نوع پوست‌تان از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.ورزش و رژیم غذایی گیاهی هم می‌تواند پوست‌تان را سالم نگه دارد.اگر به دنبال انگیزه‌ای بیشتر برای ترک سیگار هستید، پس بدانید با کنار گذاشتن سیگار می‌توانید در آینده جلوی چروک‌تر شدن پوست‌تان را، مانند ایجاد خط خنده، بگیرید.

تزریق خط لبخند

 

تمرینات ورزشی برای کاستن از خط لبخند:

تمریناتی وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند خط لبخند را کاهش دهید. این تمرینات در واقع به قوی شدن ماهیچه های صورت کمک می کنند.

تمرین 1:  برای شروع ، گوشه های دهان خود را با انگشتان اشاره خود بگیرید، به طرفین بکشید و تا 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. هر روز برای رسیدن به نتایج ایده آل، 10 تا 25 بار  این کار را تکرار کنید.

تمرین 2: گونه های خود را با نگه داشتن نفس داخل دهان محکم کنید یا اصطلاحاً لپ های خود را باد کنید. این کار باعث  تقویت عضلات گونه و صاف کردن پوست صورت کمک می کند. نفس خود را از یک لپ به دیگری منتقل کنید و چند باری این کار را تکرار کنید.

تمرین 3: گونه های خود را به سمت بالا بکشید. از دستان خود برای کشش عضلات صورت استفاده کنید خطوط و چین و چروک هایتان را صاف کنید. بعد گوشه های لب خود را به سمت بالا بکشید تا دندان های شما قابل مشاهده شود. آن را برای 30 ثانیه نگه دارید. سه بار رها کنید و تکرار کنید.

تمرین 4: دندان های خود را روی هم فشار دهید و سعی کنید یک لبخند طولانی بزنید. این کار عضلات گوشه دهان خود را محکم می کند و به شما کمک می کند خطوط لبخند را کاهش دهید.

بهترین راه برای از بین بردن خط لبخند:

روش های مختلفی برای رفع خط لبخند موجود است، بسیاری از آنها نیز برای درمان خط لبخند عمیق کارساز می باشد. بکارگیری این روش ها می تواند در جوان سازی پوست به ویژه برای افرادی که در دوران میانسالی قرار گرفته اند بسیار کارساز باشند. آیا شما نیز از خط لبخند ایجاد شده بر روی چهره ی خود ناراضی هستید ؟ می توانید از روش های موجود استفاده  کنید. راهکارهای مطلوب برای رفع خط لبخند شامل:

✔از بین بردن خط خنده با نخ

از بین بردن خط خنده با بوتاکس

✔ از بین بردن خط لبخند با لیزر

✔از بین بردن خط خنده با ژل

✔از بین بردن خط خنده با تزریق چربی

درمان قطعی خط لبخند با استفاده از  جراحی های زیبایی امکان پذیر است، در این حالت هزینه ی درخواستی نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه ی لازم برای رفع خط لبخنده با توجه به میزان خط لبخد و همچنین روش به کار رفته متفاوت است. ژل هایی که بدین منظور پیشنهاد می شوند، هزینه ی متفاوتی را درخواستی می کنند و همه ی این موارد  می تواند به مقدار قابل ملاحظه هزینه ی نهایی را تحت کنترل قرار  دهد.

روشهای غیر جراحی از بین بردن خط خنده:

تزریق خط لبخند:

تزریق خط لبخند درمال فیلر ها یک درمان رایج برای خط نازولبیال می باشند . این ژل ها همانند یک ایمپلنت هستند که جراح توسط سوزن نازک وارد پوست میکند .ژل در زیر پوست در خط نازولبیال و نواحی اطراف تزریق میشود . بدنبال تزریق ژل پوست حالت برامده و کشیده تر پیدا میکند و عمیق بودن چین کمتر میشود .نکته مهم درتزریق خط لبخند این است که جراح زیبایی معمولا تزریق در نواحی گونه نیز باید انجام دهد تا با لیفت گونه افتادگی بافتهای مجاور ناحیه چین نازولبیال نیز لیفت شوند و عمق چین کمتر شود . مسلما برای رسیدن به این هدف حدود5/1 تا2سی سی ژل برای هر طرف صورت لازم است .

تزریق خط لبخند بصورت فیلر یا همان ژل بطور سرپایی در مطب یا مرکز زیبایی تحت بیحسی موضعی قابل انجام است . دوره بهبودی تزریق خط لبخند کوتاه در حد دو تا سه روز برای رفع ورم و کبودی نقطه ای جزئی احتمالی نیاز دارد . دوام تزریق خط لبخند این فیلر ها بر اساس نوع ان بین ۶ تا ١٨ ماه است . در صورت استفاده از ژل های با مارک معتبر و مناسب برای بدن این روش بدون عارضه معمولا قابل انجام است .

تزریق خط لبخند

 

تزریق چربی برای رفع خط خنده:

این روش یکی از بهترین روشهای غیر جراحی برطرف کردن خط نازولبیال می باشد . زیرا در این روش حجم زیادی از ماده پرکننده برای صورت در اختیار خواهیم داشت و میتوانیم علل اصلی ایجاد کننده خط نازولبیال عمیق را برطرف کنیم .این علل شامل کاهش حجم چربی زیر پوستی و کلاژن پوستی و تحلیل رفتن استخوانهای صورت می باشد . در این مورد جراح زیبایی چربی از نواحی شکم ، باسن ، کنار ران پا برداشته و پس از اماده سازی مناسب در نواحی گونه و چین نازولبیال تزریق میکند .

همچنین جراح میتواند از بقیه چربی برای جوانسازی سایر قسمت های صورت که شامل تحلیل به مرور سن شده اند استفاده کند لذا فرد در مجموع به یک جوانسازی کلی صورت دست می یابد .

یکی از دلایل دیگر برتری این روش به روش تزریق ژل این است که معمولا حدود ٣٠ درصد این چربی تزریق شده در صورت باقی می ماند ولی در تزریق ژل بخصوص هیالورونیک اسید ها اکثر ژل بعد از مدتی از بین میرود و نیاز به تزریق مجدد هست .از دیگر مزایای تزریق چربی هزینه کمتر در ازای تزریق حجم بالاتر در مقایسه با تزریق همسان ژل می باشد . تزریق چربی هم قابل انجام تحت بیحسی موضعی در مطب یا مرکز زیبایی هست . دوره بهبود ورم و کبودی احتمالی در محل برداشتن چربی حدود یک هفته می باشد .

درمانهای لایه برداری پوست:

از روشهای ذکر شده جهت درمان چین نازولبیال در مراجع علمی روشهای لایه برداری پوست اطراف خط خنده است . روشهای لایه برداری توسط لیزر باعث از بین بردن چروک و لکه های پوستی سطحی و در نهایت جوانسازی بافتهای اطراف چین نازولبیال می شود . میکرودرم آبریژن نیز با اکسفولیاسیون عمقی تر باعث جوانسازی و ضخیم تر شدن پوست اطراف ناحیه خط خنده می شود .

لیفت خط خنده با نخ جهت رفع خط خنده :امروزه با در دسترس بودن نخ های لیفت با مرغوبیت بالا و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت لیفت با نخ به عنوان یکی از بهترین روشهای غیرجراحی جوانسازی صورت و کاهش عمق چین نازولبیال مطرح می باشد .

درمان با نخ باعث لیفت و کاهش افتادگی بافتهای نواحی گونه و مجاور خط طبیعی نازولبیال میشود و درصد زیادی از مشکل این ناحیه را برطرف میکند .در افرادیکه علاوه بر افتادگی دچار تحلیل نسوج در اثر مرور سن هم هستند میتوان از تزریق ژل بعد از گذاشتن نخ استفاده کرد . یکی از نخ های خوب و بی ضرر مطرح در دنیا نخ سیلوئت می باشد که حداقل عوارض نسبت به سایر نخ ها را دارد.

لیفت خط خنده با نخ قابل انجام تحت بیحسی موضعی در مطب یا مرکز زیبایی می باشد . دوره بهبود شامل از بین رفتن ورم و کبودی جزئی احتمالی حدود 3-2روز هست .فرد بلافاصله بعد از لیفت با نخ به زندگی طبیعی و کار خود بر میگردد . ماندگاری لیفت با نخ حدود 5/1سال می باشد . یکی از مزایای مهم لیفت چین عمیق نازولبیال با نخ استفاده آن در افراد جوان می باشد که دچار پروسه پیری نشده اند.ولی بدنبال رژیم لاغری و یا بطور ژنتیکی دچار چین عمیق نازولبیال هستند . این افراد معمولا نیاز به تزریق چربی یا ژل و اعمال دیگر جوانسازی صورت ندارند .

روش ساب سیژن برای رفع خط خنده عمیق:

این روش نیز یکی از روشهای ذکر شده در مراجع علمی می باشد البته نیاز به ان توسط جراح زیبایی بررسی می شود. این روش بخصوص در موارد رفع جای اسکار و جوش  صورت بکار میرود ولی درصدی هم باعث کاهش عمق چین نازولبیال در موارد استفاده در نواحی اطراف چین می شود.در این روش جراح توسط سوزن مخصوص پاکت های بافتی را باز میکند که باعث بازسازی مجدد بافتهای زیرپوستی و جوانسازی و کاهش عمق چین نازولبیال می شود .

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

مرکز زیبایی کلینیک نسخه

Call Now Button